Skip to content

Inwestycja w schody

Jeśli chodzi o schody, to do wykorzystania mamy kilka ciekawych opcji. Wersja tańsza to gotowe schody modułowe. Jest to jednak rozwiązanie na chwilę, bo nie jest to trwały materiał. Wersja druga to schody na wymiar. Drożej, ale solidnie i na stałe.

Budując dom czy kupując mieszkanie dwupoziomowe, nie od razu stać nas na schody na wymiar. Dlatego wiele osób wybiera rozwiązania tymczasowe. Są to oczywiście schody modułowe, gotowe, które można samodzielnie zamontować. W ten sposób każdy może wybrać dla siebie tańsze rozwiązanie. Zazwyczaj jednak są one wykonane z niezbyt dobrych materiałów. Szybko więc zaczynają skrzypieć, wszystko się rusza, a i montaż nie przebiega tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Dlatego wcześniej czy później i tak trzeba się jeszcze zdecydować na solidne schody wewnętrzne, wykonywane na zamówienie.

Tutaj mamy wiele opcji do wykorzystania. Sami wybieramy drewno, najlepiej wybrać te najbardziej trwałe i solidne gatunki drewna, dzięki czemu żadnych skrzypnięć czy innych awarii i uszkodzeń nie będziemy mieć. Takie drzwi wewnętrzne to również odpowiednio dobrane balustrady i inne zabezpieczenia, które sprawią, że i dzieci będą mogły z nich skorzystać.

Trzeba także zdecydować o kolorach, fakturach drewna i innych drobiazgach. Schody są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Można zatem stworzyć z ich pomocą bardzo stylowe aranżacje. Warto poszukać inspiracji w odpowiednich czasopismach o wnętrzach, a także zajrzeć na tematyczne strony internetowe, a na pewno znajdziemy dla siebie coś ciekawego.

One thought on “Inwestycja w schody

  1. Adam says:

    Hmm… Autor dobrze to przemyślał?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *