Skip to content

Kładziemy podłogę, wyburzamy ścianę

Wybór odpowiedniej podłogi, estetyka, trwałość i jeszcze do tego ekipa remontowa. Tak wygląda nasza rzeczywistość, gdy decydujemy się na urządzanie domu czy mieszkania. Trzeba jednak to wszystkiego podejść z rozsądkiem i zdecydować się na takie inwestycje, jakie będą dla nas rzeczywiście opłacalne i to nie tylko pod względem finansowym.

Położenie podłogi wydaje się proste, ale tak naprawdę i do tego zadania potrzebni są dobrzy specjaliści. Dzisiaj wiele osób wyburza sobie ścianki działowe, by mieć większą przestrzeń do zagospodarowania. Jednak tym samym powstaje większy problem z podłogą. Wielu rzekomych specjalistów nie wyrównuje już poziomów podłogi między pokojami, jakie oddzielała ścianka działowa. Potem, gdy położy się podłogę, okazuje się, że niestety zaczynają nam się deski czy panele wypiętrzać.

Konieczne jest zatem pilnowanie swojej ekipy, by usługi budowlane zostały wykonane w należytym porządku. Gdy wyburzamy ściankę. Puste miejsce należy wypełnić, a następnie podłoga musi zostać wyrównana względem obu powierzchni, jakie wcześnie zostały rozdzielone. Często nie jest potrzebna wylewka na całą podłogę, a jedynie kładzie się specjalne warstwy wyrównujące w miejscu styku tych dwóch przestrzeni. Dopiero wtedy można rzeczywiście położyć w odpowiedni sposób drewniane deski czy panele.

Usługi budowlane to dzisiaj różna jakość, nie zawsze zależna od ceny. Dlatego warto mieć także swoją własną wiedzę, zanim zdecydujemy się na jakieś prace remontowe, a potem podpisać stosowną umowę, łącznie z karami za nienależyte wykonanie pracy, a także wybrać dobrą ekipę i wszystkiego pilnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *