Skip to content

Okna na poddaszach

Jeszcze do niedawna poddasza były nazywane strychami i stanowiły składowisko różnych niepotrzebnych rzeczy. Nikt nie wyobrażał sobie, że można byłoby w takim miejscu mieszkać. Dzisiaj poddasza zyskują coraz większą popularność. To ciekawe wnętrza, jakie można zaaranżować na wiele różnych sposobów.

 

Najważniejsze w poddaszach są okna. Dzisiaj niekoniecznie muszą to być wyłącznie okna połaciowe. Wszystko zależy oczywiście od konstrukcji budynku, ale jeśli skosy nie są od razu od podłogi, to można zastosować zupełnie inne rozwiązania. Przede wszystkim wielu projektantów wybiera dzisiaj okna, które są proste i przypominają te tradycyjne, ale nie kończą się w momencie, gdy pojawia się skos, przechodzą dalej. Mamy zatem dość dużą oświetloną naturalnie powierzchnię, a jednocześnie takie wnętrza prezentują się niezwykle atrakcyjnie i to także jest wielki atut.

Jeśli budynek ma nieco inną konstrukcję, to można także zastosować okna proste, ale w kształcie chociażby trapezu. Bardzo często także przy skosach wykorzystuje się kształty koła czy trójkątów. W związku z tym jest to całkiem sporo różnych opcji, dzięki którym można doświetlić tego rodzaju specyficzne wnętrza i na pewno warto to wykorzystać. Okna na poddaszach mogą stanowić także element wystroju naszych wnętrz, zwłaszcza, że dzisiaj stosuje się ciekawe, innowacyjne rozwiązania, jakie powinny wzbudzić nasze zainteresowanie. Dzięki takim źródłom naturalnego światła, poddasza wypełnią się jasnością, a to w takich pomieszczeniach najważniejsze. Warto więc wziąć to wszystko pod uwagę w momencie kupna mieszkania, wymiany okien czy też wtedy, gdy budujemy własny dom i decydujemy o oknach.

 

Dowiedz się więcej na Fix-bud.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *