Skip to content

Wykorzystanie przestrzeni pod schodami

Tworząc swoje schody w mieszkaniu czy w domu, należy uwzględnić także to, co zrobimy z przestrzenią, jaka pod nimi będzie się znajdować. Oczywiście wiele tutaj zależy od tego, na jaki projekt się zdecydujemy. Nasza przestrzeń czasami pozwala nam na stworzenie schodów prostych, czasami w kształcie litery U, innym razem są to schody skręcone i zaokrąglone. Mamy zatem do swojej dyspozycji wiele ciekawych rozwiązań i każde z nich sprawia, że nasza przestrzeń zupełnie inaczej się prezentuje, a to ma wielkie znaczenie.

nowocześnie oświetlone schody

Jeśli mamy wolną przestrzeń pod schodami, na pewno warto rozważyć praktyczne rozwiązania, jakie można w tym momencie zastosować, a na pewno będziemy zadowoleni z efektów, jakie sobie zapewnimy. Przede wszystkim wiele osób zabudowuje przestrzeń pod schodami, tworząc w ten sposób wygodne szafy, w których możemy przechowywać ubrania, okrycia wierzchnie, ale także wiele innych przedmiotów. Zyskujemy zatem dodatkowe miejsce, jakie na pewno nam się przyda, więc należy wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy zadowoleni z tego, jak wykorzystaliśmy wolną przestrzeń.

Oprócz tego można tutaj stworzyć także regały i półki na książki albo inne drobiazgi. Takie schody drewniane, jakie harmonizują z regałami, na których umieszczamy książki to świetne rozwiązanie, więc warto wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zapewnić sobie takie efekty, na jakich nam najbardziej zależy w takim momencie. Przestrzeń pod schodami można wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów. Jeśli nie jest to dużo miejsca, to można po prostu urządzić przytulny kącik dla swojego psa czy kota. Tutaj można umieścić także jakąś komodę czy szafkę na buty, albo ławkę, na której będziemy siadać, gdy będziemy chcieli włożyć buty. Takie miejsce może stać się także przestrzenią, na jakiej umieścimy elementy dekoracyjne, więc rzeczywiście możemy wykorzystać taki pomysł, jaki nam najbardziej odpowiada. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy przestrzeń i schody będą się doskonale komponować z naszymi aranżacjami.

Zobacz: http://schodydywanowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *