Skip to content

Z balustradą czy bez?

Nowoczesne schody to wiele możliwości aranżacji. Oglądając katalog modeli można zauważyć jak wiele ciekawych opcji mamy do wykorzystania w tym zakresie. Zaczynamy od wyboru kształtu schodów, potem metody mocowania i pozostałych elementów konstrukcyjnych. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie elementy, jakie będą nam najbardziej pasować. Dzisiaj nowoczesne schody to pełna dowolność, więc można dla siebie tworzyć różne kompozycje i kombinacje, na jakich nam najbardziej zależy.

Ciekawym rozwiązaniem są chociażby innowacyjne schody wspornikowe, nazywane również półkowymi. Często w takim przypadku nie stosuje się balustrady. Schody są dość szerokie, prezentują się bardzo nowocześnie i minimalistycznie, więc robią doskonałe wrażenie w takiej sytuacji. Dzisiaj takie schody idealnie komponują się w modernistycznych wnętrzach, a jednocześnie nadają się do tworzenia różnych konstrukcji, więc mogą być proste, ale także można je odpowiednio skręcić, więc w każdej przestrzeni będą się świetnie prezentować. Jeśli jednak nie czujemy się na nich komfortowo i bezpiecznie, to i w takim przypadku można zainstalować odpowiednią balustradę. W takich nowoczesnych schodach najlepiej prezentują się balustrady szklane.

Jeśli mamy w domu dzieci, to jednak najbardziej funkcjonalne okazują się schody, jakie posiadają barierki czy balustrady. W ten sposób zapewniamy maluchom większe bezpieczeństwo, a sobie większy spokój ducha. Warto wybrać taką balustradę, jaka rzeczywiście będzie oznaczała zminimalizowanie ryzyka jakiegoś wypadku. Na szczęście obecnie producenci i firmy stolarskie mają nam wiele do zaoferowania. Można zatem wybrać dla siebie balustradę złożoną z pojedynczych sztachet, ale także całkiem zabudowaną powierzchnię, by zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo w momencie korzystania ze schodów. Warto jednak zdecydować się na balustradę, chociaż tak na wszelki wypadek. Można wybrać dowolną opcję estetyczną, dopasowaną do swoich własnych, indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *